Daha İyi Bir Girişimci Olmanın Altın Kuralı


Daha İyi Bir Girişimci Olmanın Altın Kuralı

Girişim fikrinize inanın. Unutmayın siz inanmazsanız başkalarını inandırmayı başaramaz ve inanmalarını bekleyemezsiniz.

Acele etmeyin. Fikrinize inanıyorsunuz ve fikrinizi ortaya çıkardığınızda herkesin de inanacağına inancınız tam ancak aceleci davranarak taşları yerinden oynatabilirsiniz. Acele etmeden fikriniz üzerinde enine, boyuna düşünüp, olumlu-olumsuz tüm durumları göz önünde bulundurup, çıkabilecek aksiliklere göre reaksiyon alıp ondan sonra fikrinizi piyasaya sürmelisiniz.

Hata yapmaktan korkmayın. Hata yapmak size ders verecektir. Her hata yaptığınızda yeni fikirler bulacaksınız. Unutmayın, dünyanın en iyi girişimcileri defalarca hata yaptılar ve hata yaptıkları için yılmayıp tekrar tekrar kendilerini yenileyerek, hatalarından ders çıkararak yollarına devam ettiler.

Girişimci olarak fikrinize dair yenilikleri, gelişmeleri yakinen takip etmelisiniz. Size ve fikrinize fayda sağlayacak her şeyde, her yerde gözünüz ve kulağınız olmalı.

Fikrinizi yalnızca zihninizde tutmayın. Fikrinizi hayata geçirmiş olsanız bile, sonrasında aklınıza gelen her şeyi kağıda yazıp notlar haline getirin. Emin olabilirsiniz ki, fikirler kağıt üzerinde daha da büyürler.

İnsanlarla konuşmaktan ve onlara bir şeyler anlatmaktan usanıp, bıkmayın. Herkes bir bir girişimci için potansiyel ikna edilecek kişi demektir.

Risk almayı bilin. Fikriniz ile ilgili alınması gereken bir risk varsa, yerinde ve zamanında bu riski alabilmelisiniz. Risk eşittir başarıdır.

Rutinlerden kaçının. Hayatı monoton yaşamayın, fikrinizi de monotonlaştırmayın. Farklı şeyler yapın, sıra dışı düşünün ve fark yaratan işlere imza atın.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir