Girişimcilikte ticaret

Girişimcilikte ticaret

Girişimcilikte ticaret yapmak mantıklı mıdır?

Girişim; aslında kısa tabiriyle elini taşın altına koymak demektir. Her ne iş yaparsanız yapın mutlaka elinizi taşın altına koyarsınız. Yeni bir işe başlarken ne kadar başarılı olacağınızı bilemezsiniz. Bilemediğiniz gibi motive eksikliği de yaşarsınız.

Bunun için gerekli olan tek şey vizyonunuzdur. İşinizin başarısını aslında geleceğe bakış açınız yani vizyonunuz belirler.

Girişimcilikte ticaret yapmak mantıklıdır ama eğer işte daha önceden bir tecrübeniz varsa. Eğer tecrübeniz yoksa eğer, bazı zorluklar yaşayabilir, kayıplarınız da olabilir. Bunun için önce bir kamuoyu araştırması yapmalısınız.

Örneğin bir erkek giyim markası kurarak ticarete atılıyorsunuz. Ticarete başladığınız günden itibaren diğer markaların başarı stratejilerine bakabilirsiniz.

Ne kadar zamanda ilerlemişler, ne gibi ürünler rağbet görmüş bu gibi soruları kamuoyu araştırması yaparak da cevap alabilirsiniz.

Ticarete atılmanızdaki amaç aslında firmanızın kar etmesini sağlamak büyük başarılara imza atmaktır.

Özellikle ticarette başarılı olan şahıslar için, ticaret kafası iyi çalışıyor denir, bu kaba bir tabir olsa da ticari zeka aslında çok da eğitimle alakalı değildir.

Bazı küçük firmalar eğitim almadan çok büyük başarılara imza atmışlardır. Bunları da örnek gösterebiliriz. Girişimcilikte başarılı olmak için düzenli ve istikrarlı çalışmanız gerekir, özellikle çalışırken prensiplerinizin dışına çıkmadan çalışmalısınız.

Kurallı ve sakin çalışırsanız işlerinizde asla aksama olmaz, kısa zamanda büyük başarılar elde edebilirsiniz. İşlerinizde kapsamlı ve düzenli çalışırsanız, daima başarılı olursunuz. Bunu sürdürmek de aynı zamanda sizin elinizdedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir