Girişimciler için pazarlama planlaması


Girişimciler için pazarlama planlaması;

Pazarlama Yönetimi Süreci her kaynakta farklı kelime veya cümlelerle ifade edilmiş olsa da temel kalıp (mantık) aynıdır. Bazı pazarlama uzmanlarına göre 4, bazı dehalara göre ise 5 aşamadan oluşabilir.

İncelediğimizde çok fark olmadığını görebiliriz. Günümüzde pazarlama teknikleri çok çeşitlilik gösterdiği için bu süreci keskin sınırlarla kalıba sokmak doğru olmasa gerek.

Pazarlama planlaması girişimciler için çok önemlidir, bir işte ve hizmette başarılı olabilmek için doğru pazarlama yapılması çok önemlidir.

Girişimcilerin pazarlama stratejisi geliştirirken önerilerini genişletmesi gerekir. Sektörü iyi araştırarak işe başlamalıdır. Sektörü iyi tanımayan bir girişimci pazarlamada istediği başarıyı elde edemez.

Sektörün iyi araştırılması çok gereklidir, eğer sektörde  çok başarılı olmak ve isminizi kanıtlamak istiyorsanız, çevredeki başarı hikayelerini iyi araştırmanız gerekir.

Odaklanacağınız grubu tespit edin, orjinal satış manifestosunu yazın. Hedef kitlenizi ayrıştırın ve öneri yelpazesini geniş tutun.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir