Simit Sarayı: Ziraat Girişim Sermayesi ile gelinen aşamada bir ortaklık söz konusu olmamıştır


Simit Sarayı: Ziraat Girişim Sermayesi ile gelinen aşamada bir ortaklık söz konusu olmamıştır

Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukçu, Simit Sarayı’nın Ziraat Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’na belirli oranda pay devri için yürütülen görüşmeler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kavukçu “2019’un son günlerinde gündeme gelen haberlerle ilgili olarak Günümüzde şirket büyütmek için girişim sermayesi ortaklıkları en önemli yollardan biridir.

Simit sarayının ön koşulu her zaman ağırlık hisselerinin ve markanın yerli kalması olmuştur.

Ziraat Girişim Sermayesi ile yatırım ortaklığına dair görüşmeler yapılmıştır. Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’na hisse devri için Rekabet Kurumu’na başvuru da Simit Sarayı tarafından yapılmıştır ancak gelinen aşamada bir ortaklık söz konusu olmamıştır” dedi.

“Günümüzde, Tüm dünya markalarının şirketlerini büyütmek için yaptığı girişim sermayesi ortaklıkları oldukça normaldir” diyen Kavukçu, şöyle devam etti: Daha önce de ifade ettiğim gibi şirketimizin 500 milyon dolar borcu yoktur. Bütün bankalara olan nakdi ve gayri nakdi borcumuz bu bahsi geçen rakamın üçte biri bile değildir. Kaldı ki; bugün global ölçekteki bütün şirketlerin yatırımdan kaynaklı borçları olduğu yadsınamaz bir gerçektir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir