Seth Godin’den 2019’da Pazarlama Taktikleri


Seth Godin’den 2019’da Pazarlama Taktikleri

Pazarlamanın geleceğini bilen biri varsa, o Seth Godin’dir. 19 kitabın uzun süredir devam eden gurusu ve 19 kitabın yazarı – yeni kitabına This Is Marketing deniyor ve MOO ile ortaklaşa yeni bir deftere sahip  bir tür görünmez pazarlamayı duyuruyor. “Pazarlama sözcüğü,“ İnsanların istediği bir şeyi yaptığımızda buna ne diyoruz? ”Anlamına gelmelidir.” Diyor. 2019 daha fazla dijital ses getireceği için, bu daha fazla önem kazanacak. Onun meydan okuması: Yüksek sesle alakalı değil .

İlgili: En İyi Pazarlama Malzemesi İzlemeyi Durdurursa İzleyicilerinizin Kaybedeceği Bir Şeydir Pazarlama 2019’da nasıl değişmeye devam edecek? Dikkat ve güven, ekonomimizin öne çıkan iki değerli öğesidir ve büyük şirketler, yalnızca onu yakma, israf etme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Alternatif, onlarla değil, insanlarla pazarlanan bir organizasyon türüdür.

Ne demek istiyorsun? Pop-under, pop-up, spam, kesinti, demografi, hedefleme zihniyeti – hepsi av taktikleridir. Mesela, satmak istediğimiz bir şeyimiz var ve satmak için birilerini bulacağız. Bu şeyler bana her zaman pazarlamacıların istenmeyen olduklarının farkında olduğunu hissettiriyor.

Kesinlikle. Tekrar tekrar gördüğümüz şey, başarılı olan organizasyonların bunu yapmamasıdır. Onlar gitmiş olsa özlenecek olanlardır. Kişinin hayallerini, hedeflerini ve arzularını gerçekleştirmesine yardımcı olacak bir şekilde davrandığınızda, müşterileri içeri girmeye zorlamak zorunda kalmazsınız. Veri güvenliği olmadığı biliniyor, herkes kimseye güvenemeyeceğini biliyor. Fakat güvenebileceğimiz birileri ortaya çıktığında insanlar “Oh, bu kişi farklı. Onlar bizden biri deriz. Girişimciler kendileri için bir çok araçlara sahipken teknoloji insanlarla güven sağlamada nerede yer alıyor görmemiz gerek.

Ücretsiz olan çevrimiçi teknoloji genellikle bir şey açmak istediğinizde, örneğin açmak istediğiniz e-postalar veya ziyaret etmek istediğiniz web siteleri gibi araçlardır. Programlı reklamcılık gibi insanların mahremiyetini gizlemek, bir şeyleri artırmak gibi ödemeniz gereken çevrimiçi teknolojiler, zaten bulunacak ürünleri yapan insanlara yardım etmek için değil, sosyal medya parası kazanmak için icat edilmiş etkileşimlerdir. Büyük olmaktan endişe duymamak, önemli olmak yerine endişelenmek daha mantıklıdır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir