KOSGEB Desteği ve uygulamalı girişimcilik


Uygulamalı girişimcilik ile genç yaşta büyük işlere atılın…

KOSGEB, İŞKUR gibi devlet kurumlarının desteklediği girişimcilik kursları bulunuyor bu kurslar aynı zamanda size uygulamalı girişimcilik ile ilgili birçok deneyim sunuyor. Bu derste öğrenilen her şey geleceğinizle ilgili kaygı duymamamız gerektiğini de genç girişimcilere aşılıyor.

KOSGEB aynı zamanda devlet tarafından da destekleniyor, girişimciliğin temel konuları da bu kurs sayesinde öğrenebilirsiniz.

E-devlet üzerinden KOSGEB’e başvuru yapmanız da mümkün aynı zamanda E-devlet üzerinden de başvurularınızı da kontrol edebilirsiniz.

KOSGEB ile İŞKUR desteği ile tüm girişimci gençlerin önünü açıyor, geleceğe dair daha vizyonlu bakma olanağı sunuyor.

KOSGEB ve İŞKUR ortak uygulamalı olmak üzere girişimcilik dersi veriyor bu derslerde temel girişimcilik dersleri görüyorsunuz.

Eğitiminizi tamamladıktan sonra da sertifika almaya hak kazanıyorsunuz, bu sertifikayla da KOSGEB’e başvuru yapabiliyorsunuz.

18 yaşını tamamlayan herkes girişimcilik eğitim programından ve aynı modülden daha önce yararlanmamış olan herkes bu programa kayıt olabiliyor.

KOSGEB Uygulamalı girişimcilik nedir?

Uygulamalı girişimcilik; girişimciliğe dair her şeyi ders olarak görüyor, karşınıza çıkabilecek olan zorlukları teknik olarak öğreniyorsunuz, uygulamalı girişimcilik ile iş sektörüne dair her zorlukla daha kolay başedebilme olanağınız oluyor.

Uygulamalı girişimcilik programı sayesinde aldığınız bir eğitim size geleceğinizde çok daha başarılı olabilmenin yolunu açıyor, yıllar boyunca öğreneceğiniz tecrübeyi bu eğitim sayesinde elde ediyor, birçok problemle başaçıkabilmenin kolay yollarını öğreniyorsunuz.

KOSGEB gençlere verdiği destek sayesinde iş alanınız ne olursa olsun, girişim desteğiyle sizlerin kendinize olan güveninizi arttırmanız da aynı zamanda yardımcı oluyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir