İhracat yapmak isteyenlere tavsiyeler

ihracat-yapmak-isteyenlere-tavsiyeler-turker-taktak

İhracat yapmak isteyenlere tavsiyeler

İhracat yapmak isteyenlere tavsiyelerde bulunurken bazı detayları gözden geçirmek gerekiyor, özellikle liderlik istediğinizdeki başarı oranı sabrınıza göre gelişir.

Uluslarası bir şirket imajı oluştururken küresel anlamda başarılı olmak için güvenilir olmanız şarttır.

Uluslararası bir şirket imajı oluştururken, sağlam bir iş ortağı bulmanız gerekir. Güvenilir bir iş ortağı bulursanız eğer iş dünyanızdaki her şey rayına girer. Küçük bir şirket kurmuş olsanız bile kendinizi daha da büyüterek kalıcı olmak için farklı projelere destek verebilirsiniz.

Şirket logonuz, kişisel web siteniz ve işinize ait web sitenizin kurumsallığı da çok önemlidir. Özellikle uluslararası iş yapmak istediğiniz firmalar mutlaka sizin ön yüzünüzü oluşturan web sitenize göz atmak isteyecektir.

Web sitenizin iyi bir tasarımının olması, iyi bir dille yazılmış metinlerle desteklenmiş olması çok önemlidir. Dünya dilleri arasında en çok bilinen ve kullanılan bir dil olan İngilizcenin sitenizde çeviriler bölümünde olması ya da Türkçe-İngilizce olmak üzere sitenizin hazırlanmış olması gerekir. Kurumsallık açısından bu çok önemlidir.

  • İhracat yapmak isteyenlere tavsiyelerde bulunurken şunları da göz önünde bulundurmalısınız. Hangi işte çalışırsanız çalışın, borç vermek ve veresiye iş tekliflerini değerlendirmekten kaçının.
  • Kurumsal bir firma her işte daima yazarak anlaşır, konuşmak yerine daima mail iletişimini kullanın.
  • Toplantı tarihlerinizi yoğun olmayan günlere ayarlayın.
  • Bazı problemlerin çözünümü anında gerçekleştirin ve gerçekleştiremediklerinizi de ertesi güne bırakın. Problemleri uzun vadelere yaymadan halletmeye bakın. Tüm bu iş stratejilerini kullanırsanız ihracat alanında çok başarılı olabilirsiniz.

 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir