İçerik Pazarlama İşinizi Nasıl Büyütür?

icerik-pazarlama-isinizi-nasil-buyutur-turker-taktak

İçerik Pazarlama İşinizi Nasıl Büyütür?

İçerik Pazarlama İşinizi Nasıl Büyütür… İçerik pazarlama ile geleneksel pazarlama arasındaki farkı açıkça görmek için YouTube’u örnek olarak alabiliriz. Gerçekten hakkında bilgi almak istediğiniz bir konuyla ilgili bir video araması yaptığınızı düşünelim. Gerçekleşen ilk şey, bir reklamın gelmesi ve videonuzdan hemen önce oynatılmaya başlamasıdır.

Çoğu insan gibi “reklamı atla” düğmesini tıklarsınız. Bu örnekte; karşınıza çıkan reklam geleneksel reklamcılık için mükemmel bir örnekken, izlemeye çalıştığınız video ise içerik pazarlamaya mükemmel bir örnektir.

Aradığınız video, değerli olarak algıladığınız ve izlemek istediğiniz bilgilere sahiptir. Sizi kanallarına abone edecek ve sonunda kanallarının konusu ile ilgili ürünler veya hizmetler alabilmenizi sağlayacaklardır.

İçeriğinizi tanıtmadan önce onu oluşturmanız gerekir. Bu çok bariz gözüküyor ama birçok insan yeni içerik yaratmak için mücadele ediyor. Her zaman bir planınız olmalı ve nişiniz için yeni içerik fikirleri geliştirmelisiniz.

İşletmelerin veya kuruluşların, ilgisini çekeceğini düşündüğü kişilerin dikkatini çekmek için içerikler oluşturabileceği çeşitli yollar vardır. İşletmeler daha fazla kitleye ulaşmak için daha fazla potansiyele sahip olmak için birden fazla yöntem kullanmalıdır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir