Hans Christian Andersen

türker-taktak

Hans Christian Andersen sert azmi ve “adam olan kendini kendi yaratır” anlayışı ile onu ünlü girişimciler listesinde en kalıcı girişimcilerden olmayı başaran biri…

Hans Christian Andersen; yoksul bir aileden gelmesine rağmen asla vizyonunu küçültmeyecek, hayallerinin peşinden koşup daima en iyi olmayı savunan biri. 14 yaşındayken tek başına Kopenhag’a giden ve daima her şeyde en iyi olmayı hedefleyen bir isimdi.

Andersen yoksul bir ailede büyümesine rağmen bu onun vizyonunu küçültmedi. Bir falcının ona erken yaşlarda acı çekecek olmasına rağmen ileride ünlü olacağını söylemesiyle beraber, 14 yaşındayken tek başına Kopenhag’a gitmiştir.

Andersen; önce aktörlüğü denedi sonra da şarkıcılığı. İkisinde de başarılı olamayan Anderson; Royal Danish Theater’ın yönetmeni Anderson da özel bir şey göndererek onu kanatlarının altına almıştır.

Okulu bitirdikten sonra Andersen yazdıklarını yayınlamaya başlamıştır, aynı zamanda Andersen peri masalları gibi bir anda popüler olarak girişimin kralı olmuştur. Ailesinden bu yana gördüğü yoksulluğu unuttuğu anlamına asla gelmez. Annesinin daha küçük bir kızken nasıl sokaklarda dinlenmek zorunda olduğundan esinlenerek yazdığı kibritçi kız tüm dünyada okunan ve efsane olan bir masal haline gelmiştir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir