Girişimcilikte zengin olmak kolay mı?


Girişimcilikte zengin olmak kolay mı?

Girişimcilik sektörünün öncül firmalarından olmanın yolu çok okuyup araştırmaktan, başarılı girişimleri ve girişimcileri takip etmekten, sektörü bilen kişileri dinleyip onların tecrübelerinden yararlanmaktan, alanınızla ilgili eğitimler almaktan ve denemeye bugünden başlamaktan geçiyor.

Bu zorlu yolda karşınıza çıkan engeller vazgeçmenize sebep olabilir veya size dersler vererek bir adım daha öteye taşıyabilir. Unutmayın parayı düşünmek de bir nebze yaratıcılığınızı zedeleyebilir.  Ürettiğiniz değerli ise para gelecektir. Çağın çok ötesinde ise öldüğünüzde eder ama eder; ama bu genelde sanat için geçerlidir ki günümüzde çağın ötesinde olmak imkansıza yakın.

Her şey çok hızlı gelişiyor. İsterseniz şu anda bir fikir sallayın kafanızdan %99 fikrin bizzat kendisi veya bir benzeri vardır. Yok ise ya çok iyi bir fikirdir ama büyük ihtimalle öyle bir şeye ihtiyaç yoktur, bu fikri satabileceğiniz Pazar yoktur yani kötü bir fikirdir. İyi fikirler ihtiyaçları giderir. Hiç öyle bir fikir yoksa piyasada büyük ihtimalle öyle bir ihtiyaç yoktur. Girişimcilik çoğu zaman yeni bir fikir bulmaktan  ziyade fikirler arası bağlantı kurmaktır. Bir fikri başkasından daha iyi yapmaktır. Aksiyonda olup sürekli revize etmektir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir