Girişimcilikte kararlı olmak ve kararların ötesine geçmek…

Girişimcilikte kararlı olmak ve kararların ötesine geçmek…

Girişimcilikte kararlı olmak çok önemlidir.

Fikirlerinizi hayata geçirmek istiyorsanız, işinizden ve adımınızı atacağınızdan işten emin olmanız gerekir.

Farklı bir şeyler yapmak istiyorsunuz, fakat hem kendinizden hem de bütçenizden şüphe duyuyorsanız enerjinizi düşünmeye ayırmanız en mantıklısı.

Girişimcilikte kararlı olmak, yaptıklarınızı doğru yapabilmeniz için en doğru adımlardan birini oluşturur. Nereye gitmek istediğinizi biliyorsanız varış noktanıza da ulaşabilirsiniz.

Hedefi olmayan gemiye rüzgâr yardımcı olmaz…

Girişimcilikte en önemli şeylerden biri de yapacağınız işte hedefinizin olmasıdır, eğer kendinize bir hedef belirlemezseniz asla başarılı olamazsınız.

Örneğin, bir gümrük firması açmak istiyorsunuz, ama aynı zamanda tasarım yaparak farklı şeyler ortaya koymak istiyorsunuz.

Her iki işi asla bir arada yapamazsınız, eğer her iki işi de yapmak isterseniz hem kendi zamanınızı çalar hem de işinizin verimini düşürürsünüz.

Bu notları göz önünde bulundurarak işlerinizi bir düzene koyarsanız eğer, işlerinizin çok daha kolay halledildiğini ve başarıya ulaştığınız görebilirsiniz.

Girişimcilikte kararlı olmak; gelecekteki vizyonunuzun daha net oluşmasına, başarınızın daha kolay gerçekleşmesine destek olur.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir