Girişimcilik ruhu daima aktif olmalı


Girişimcilik ruhu daima aktif olmalı

Girişimci, mal ve hizmet üretimi yapmak amacıyla üretim unsurlarını en kazançlı koşullar altında bir araya getiren kişidir.

Risk alır ve iş projesini hayata geçirir. Girişimci olan kişi hem para kazanır ama aynı zamanda ekonomik bir değer üretir. Başka kişilere de istihdam sağlayarak büyük yarar sağlar.

Girişimcilik ruhu aktif olanlar sevdikleri işe yönelmeli

Girişimcilikte iş kurma konusunda sağlam ve cesur adım atamayabilir. İnsanlar kendine olan güveni konusunda da iş ilişkilerinde ilerlemelidir. Girişimciler öngörü sahibi olabilmelidir. Geri adım atıp yeniden başlayabilinmelidir. Bunun yanısıra kuracağı işin sonuçları da iyi bir biçimde değerlendirilebilmelidir. Genel olarak girişimci olan kişi başkalarını motive edebilmeli ve liderlik vasıflarına sahip olmalıdır.

Başarı güdüsü ve tutkusu olan kişiler ideal birer girişimci olabilir. Ayrıca bu kişiler var olan fırsatları görebilmeli, işini çok sevmeli ve yeni fikirlere açık olmalıdır. Bu kişiler bağımsız çalışmaktan hoşlanır, kazanç alanlarını iyi tespit eder, toplumsal amaçlar için yatırım yapar, istihdam sağlar ve kendi yeteneklerine paralel iş kolları kurmak isterler. Girişimci ve girişimcilik örnekleri incelendiğinde bu özelliklerin olduğu gözlemlenebilir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir