Girişimcilere film önerileri


Girişimcilere özel film önerilerime göz atabilir, kararlarınızda farklı değişimler yaşayabilirsiniz.

Ölü Ozanlar Derneği

Ölü ozanlar derneği filmi; insanların kalıplaşan düşüncelerinden kurtularak, geleceğe umutla bakmanın ne kadar işe yaradığını gösteren en iyi motive edici filmlerden biri.

Özellikle hayata dair kaygıları olanların, insanlar istedikçe nasıl engelleri aşabildiğini gösteren, zamana dair kaygıları en iyi cevaplayan filmlerden biri.

 

Umudunu Kaybetme

Girişimcilere film önerilerimi eklerken; en çok izlemenizi istediğim filmlerden biri, mutlaka kendiniz için ve ya aileniz için izlemelisiniz.

Hayatımızı yaşarken zorluklarla karşılaşmadığımız bir günümüz yok, hayattan pes etmememiz gerektiğini gösteren, karşılaştığımız tüm zorluklara rağmen hedeflerimizden şaşmamızı öğütleyen muhteşem bir yapıt. 2006 senesinde vizyona giren umudunu kaybetme filmi, tüm çaresizliklere rağmen sizi hayata bağlayacak.

 

Sosyal Ağ

Biyografi ve otobiyografi filmlerini izlemek daima iyidir, sizin geleceğe bakış açınızı değiştirebilir, Facebook kurucusu Zuckerberg’ün hayat hikayesinden uyarlanan bu film, facebookun kullanılmaya başlanmasından itibaren nasıl ilerlediğini ve nasıl geliştiğini anlatan bir film.

 

Can Dostum

Girişimcilere film önerilerimden bir tanesi de ‘can dostum’ filmi, bu film sizi farklı dünyalara götürecek.

 Matt Damon’ın başrolünde olduğu bu film aslında bir gencin keşfedilme hikayesini anlatıyor, bu filmde dahi bir çocuğun kendisiyle yaşadığı mücadeleyi ve hayata karşı kazanılan zaferi göreceksiniz.

 

Temple Grandin

Bu filmin ana teması hiçbir şeyden vazgeçmedir. Gerçek hayattan bir uyarlama hikayesi olan bu film; otizm hastası genç bir kadının yaşadıklarını ele alıyor, okullar tarafından reddedilen ve annesiyle birlikte mücadele veren Temple Grandin’in sizi etkisine alacağı mükemmel bir başyapıt.

Steve Jobs

Teknoloji devi olan Apple şirketinin kurucusu ve 20. yüzyılın dahi isimlerinden Steve Jobs’ın yaşam öyküsünü anlatan bu filmin Yönetmen koltuğunda Dannt Boyle üstlenirlen senaryosunu ise Oscar ödüllü Aaron Sorkin kaleme aldı. Bu film Jobs’un ne kadar hedefine odaklandığını ve asla yılmadığını beyaz perdeye aktarıyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir